Archive for Styczeń, 2013

Umowa pomaga w braniu kredytu

Coraz więcej ludzi w Polsce decyduje się na wzięcie kredytu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że banki nie za bardzo chcą ich udzielać. I właśnie dlatego każda osoba, która o kredyt chce się ubiegać musi spełnić określone przez bank warunki. Warto pamiętać, że każda placówka może wymagać czego innego. Dlatego też warto prześledzić wszystkie oferty i wybrać tę, która będzie najkorzystniejsza właśnie dla nas. Jednak są takie rzeczy, o które prosi każdy bank. Przede wszystkim, pod uwagę będzie brana nasza zdolność kredytowa. Stąd też konieczne będzie zaświadczenie o wysokości zarobków. Warto zaznaczyć, że z punktu widzenia banku najlepiej będzie, jeśli będziemy mieli podpisaną umowę o pracę na czas nieokreślony. Oczywiście, na tę chwilę nie będzie nas dyskredytowała również umowa zlecenie, ale nie będzie już tak łatwo. Ważne jest także dokładne i precyzyjne odpowiedzenie bankowi na pytanie, na jaki cel chcemy taki kredyt przeznaczyć. Jeśli go otrzymamy to będziemy musieli faktycznie udowodnić, że były one przeznaczone na ten cel. Aby zwiększyć nasze szanse na otrzymanie kredytu możemy o pomoc poprosić rodziców. Jest to szczególnie atrakcyjne zwłaszcza dla osób, które są młode i ich zdolność kredytowa nie jest dla danego banku wystarczająca. Jeśli mamy małżonka to możemy wziąć kredyt razem z nim. To również może nam pomóc w otrzymaniu kredytu. A nie ukrywajmy, w dzisiejszych czasach nie jest to łatwe.

Kredyt a zdolność kredytowa

Jak wiadomo, czasami zdarzają się w życiu sytuacje, w których musimy wziąć kredyt. Prawda jest jednak taka, że zdecydowanie łatwiej jest powiedzieć niż to faktycznie zrobić. Pamiętajmy bowiem, że banki nie są za bardzo chętne do tego, żeby kredytów udzielać. Za każdym razem, kiedy będziemy się o niego starać będziemy musieli spełnić wiele różnych warunków. W zależności od rodzaju kredytu nieco się one od siebie różnią. Jednak pewne ogólne zasady pozostają takie same dla wszystkich. Trzeba wiedzieć, że bank z pewnością będzie patrzył na naszą sytuację finansową. Konieczne więc będzie dostarczenie zaświadczenie o wysokości dochodów. Wtedy właśnie bank będzie w stanie określić naszą zdolność kredytową. Jeśli będzie ona niezadowalająca to o kredycie możemy po prostu zapomnieć. Bank bowiem musi mieć pewność, że będziemy w stanie spłacać wszystkie raty zgodnie z terminem. Trzeba wiedzieć, że wymagane jest przy staraniach o kredyt, by po odliczeniu raty na każdą osobę pozostało przynajmniej dwieście, trzysta złotych, którymi będzie można w spokoju dysponować. Trzeba wiedzieć, że takie wymogi będą trochę wyższe dla osób, które trudnią się prowadzeniem własnej, prywatnej działalności gospodarczej. Są one bardziej zaostrzone, bowiem bank o wiele bardziej ryzykuje. W końcu wykazano, że jedynie co trzecia nowa polska firma utrzymuje się na naszym rodzimym rynku dłużej niż rok. Nie dziwmy się więc bankom.

Kredyt dla rodziny

Jak wiadomo, wiele młodych osób ma problem, żeby zebrać pieniądze potrzebne na zakup mieszkania. Takie po prostu mamy czasy. Często młode rodziny mają problem, żeby wziąć kredyt, już nie każdą osobę na nie stać. W takim przypadku rozwiązaniem może być specjalny kredyt z dopłatą. Oznacza to tyle, że dopłaty będą finansowane ze skarbu państwa. Nie jest jednak tak, że o taki kredyt może się ubiegać każda osoba. Musi ona bowiem spełnić pewne warunki, które określone są w ramach pewnego projektu nazywanego potocznie rodzina na swoim. Przede wszystkim, żeby móc się o taki kredyt ubiegać musimy albo mieć małżonka albo przynajmniej samotnie wychowująca jedno dziecko. To jest warunek konieczny, ale też nie jedyny. Kolejnym warunkiem, który musimy spełnić, aby otrzymać taki kredyt przeznaczony na mieszkanie jest brak powiadania prawa do jakiejkolwiek nieruchomości. Warto zaznaczyć, że nie możemy być też współwłaścicielami żadnego domu czy też mieszkania. Jeśli ten warunek będzie spełniony to wtedy już możemy być brani pod uwagę do rozpatrywania kredytu hipotecznego na warunkach preferencyjnych. Trzeba też pamiętać, że liczy się tutaj tylko i włącznie bieżąca sytuacja własnościowa. Jeśli byliśmy kiedyś właścicielami i takie prawo utraciliśmy to nie będzie to brane pod uwagę w czasie starania się o kredyt. Na szczęście, bo przecież bardzo dużej ilości ludzi zrobiłoby to niemały problem z tym kredytem.

Jak się przyznaje kredyty obrotowe

Coraz więcej osób potrzebuje kredytów. Kredyt niekiedy staje się też jedyną możliwością dla firm. Ostatnimi czasy wśród przedsiębiorstw największą popularnością cieszą się kredyty obrotowe, i to zarówno te odnawialne, jak i nieodnawialne. Nie ma nic dziwnego w tym, że ludzie prowadzący firmy się na nie decydują bowiem mają one naprawdę atrakcyjne oprocentowanie. Okazuje się, że odsetki są tutaj naprawdę nieduże. Oczywiście, nie każda osoba będzie mogła taki kredyt otrzymać. Spełnić musimy pewne warunki. Trzeba też pamiętać o tym, że w przypadku tego kredytu mamy pewne możliwości negocjowania warunków, więc oczywiście warto to zrobić, skoro możemy mieć z tego korzyści. Trzeba także pamiętać o tym, że zanim jeszcze podpiszemy jakąkolwiek umowę będziemy musieli najpierw złożyć odpowiedni wniosek. Dopiero, kiedy bank go rozpatrzy i będzie to rozpatrzenie pozytywne będziemy mogli przejść do realizowania dalszym procedur. Jeśli jesteśmy stałymi klientami banku to nie będzie ich tak znowu dużo. Jeśli jednak jesteśmy nowi to będziemy musieli dostarczyć parę potrzebnych dokumentów. Przede wszystkim będą to dokumenty mówiące o dotychczasowej kondycji finansowej prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Chodzi tutaj o nic innego jak tylko o historii rachunku bieżącego, czyli wszelkie operacje finansowe oraz posiadane faktury. Potrzebne będzie także zaświadczenie o zgłoszeniu firmy do ewidencji podmiotów gospodarczych.

Warunki otrzymania kredytu obrotowego

Nietrudno się domyślić, że otrzymanie jakiegokolwiek kredytu na dzień dzisiejszy graniczy z cudem i wymaga jednoczesnego spełniania szeregu warunków. Dotyczy to także niezwykle popularnych ostatnimi czasu kredytów obrotowych dla przedsiębiorstw. I to zarówno tych odnawialnych, jak i nieodnawialnych. Jest to bardzo dobra opcja dla wielu przedsiębiorców, bowiem odsetki od tego kredytu są wyjątkowo niskie. Pytanie jednak, co musimy zrobić, żeby go uzyskać? Przede wszystkim musimy zacząć od prześledzenia ofert. Trzeba bowiem wiedzieć, że każdy bank może mieć inne warunki. W razie jakichkolwiek niejasności możemy poprosić o pomoc doradcę finansowego. Kiedy oferta zostanie już przez nas wybrana możemy udać się do odpowiedniej placówki i tak zgodnie z oczekiwaniami banki spełnić określone warunki. Warto wiedzieć, że w przypadku kredytu obrotowego możemy je negocjować, warto więc z tej opcji skorzystać. W przypadku tego kredytu, zanim jeszcze podpiszemy umowę zobowiązani jesteśmy do tego, żeby złożyć wniosek o przyznanie tegoż zobowiązania. Dopiero, kiedy będzie on rozpatrzony pozytywnie możemy podpisać umowę. Jeśli należymy do stałych klientów danego banku to wszystkie inne formalności z pewnością będą przebiegały w bardzo uproszczony sposób. Bank od razu będzie wiedział, jaka jest nasza historia kredytowa oraz oczywiście jaką na dany moment posiadamy zdolność kredytowa, bo ona jest tutaj kluczowa.

Kredyt na spłatę innych kredytów

Polacy od jakiegoś już czasu żyją na tak zwany kredyt. Dzieje się tak dlatego, że warunki gospodarcze nie są sprzyjające i ludzi właściwie nie stać, żeby samodzielnie odłożyć jakąś większą gotówkę. Dlatego też bardzo często się zdarza, że jednocześnie mamy na głowie kilka różnych kredytów i niestety często brak jest nam potrzebnych pieniędzy na spłatę. To właśnie wtedy z pomocą przychodzi nam nic innego jak tylko kredyt konsolidacyjny. Trzeba wiedzieć, że tego rodzaju kredyt to nic innego jak kredyt na spłatę innych kredytów. Oczywiście, trzeba wiedzieć, że nie każda osoba może się o niego starać. Bank bowiem będzie stawiał przed nami kilka warunków. Jakie to warunki? Przede wszystkim, tym najbardziej podstawowym jest posiadanie nieruchomości, która będzie stanowiła zabezpieczenie udzielanego przez placówkę bankową kredytu. Czasami jednak jest nieco inna możliwość i można taki kredyt wziąć na nieruchomość, która to jest objęta hipoteką, którą to właśnie my mamy spłacać. W takiej sytuacji kredyt konsolidacyjny staje się jednocześnie kredytem refinansowanym. Tutaj zamienia się ten droższy na tańszy. Oprócz posiadania nieruchomości musimy też do banku dostarczyć pewne dokumenty. Jednym z nich jest zaświadczenie o wysokości miesięcznych dochodów, chociażby z tytułu pracy czy też z tytułu prowadzenie działalności gospodarczej. Jeśli natomiast jesteśmy emerytami potrzebny będzie ostatni odcinek od emerytury.

Jak dostać kredyt konsolidacyjny

Jak wiadomo, w Polsce bardzo wielu ludzi żyje na kredyt. Nie mamy już jednego kredytu, tylko kilka różnych. Czasami taka sytuacja zaczyna nas trochę przerastać. Dlatego też wymyślono coś takiego jak kredyt konsolidacyjny. Trzeba wiedzieć, że kredyt konsolidacyjny to nic innego jak tylko kredyt przeznaczony na sfinansowanie innych zobowiązań, czyli w skrócie innych kredytów. Trzeba wiedzieć, że jeśli mamy zamiar się starać o taki kredyt musimy spełnić specjalne warunki. Jakie? Przede wszystkim musimy być w posiadaniu jakiejś nieruchomości, która będzie stanowiła zabezpieczenie udzielanego nam przez bank kredytu konsolidacyjnego. Ale trzeba wiedzieć, że o tego rodzaju kredyt ma możliwość się starać także osoba, która jest w trakcie spłacania hipoteki, a więc taka, której nieruchomość jest tą hipoteką obciążona. W takiej sytuacji kredyt konsolidacyjny staje się jednocześnie kredytem refinansowanym. Refinansowanie to nic innego jak tylko zamiana drogiego kredytu na ten tańszy. Jest jeden z warunków. Drugim, który wymaga bank jest przedstawienie przez przyszłego kredytobiorcę zaświadczenia o wysokości miesięcznych dochodów. Trzeba wiedzieć, że jeśli dochody te nie przekraczać średniej krajowej, a spłata raty pochłaniałaby ponad pięćdziesiąt procent dochodów to nie mamy co specjalnie liczyć na to, że jakakolwiek placówka bankowa będzie chciała nam udzielić nawet niskiego kredytu konsolidacyjnego.

Dostępność kredytów w euro

Jak wiadomo, coraz więcej ludzi potrzebuje kredytu. Dzieje się tak dlatego, że na tę chwilę po prostu większość Polaków jest zbyt biedna, żeby na własna rękę cokolwiek odłożyć. Na chwilę obecną są bardzo różne możliwości brania kredytów. Prawda jest jednak taka, że największą popularnością od lat cieszyły się kredyty w obcych walutach, zwłaszcza w euro. Jednak po niedawnych zmianach banki już nie będą tak chętnie ich udzielać. Kiedyś były one dostępne nawet dla przeciętnie zarabiającej rodziny. Dzisiaj, mimo że nadal są to kredyty najlepiej spłacane, warunki stawiane przez banki znacząco się zwiększyły. Na chwilę obecną kredytu w euro absolutnie nie otrzyma osoba zarabiająca średnią krajową. Banki stworzył wręcz niebotyczną kwotę i teraz o taki kredyt może ubiegać się jedynie osoba, która ma dochód brzęczy dwunastu do piętnastu tysięcy złotych miesięcznie. Jak więc widać warunek jest niemożliwy do spełnienia przez większość obywateli. Można z przekąsem powiedzieć, że na kredyt w euro może sobie pozwolić jedynie osoba, która go tak naprawdę nie potrzebuje. Dlatego też, tylko i wyłącznie najbogatsi mogą na chwilę obecną korzystać z tego typu rozwiązania. Dla zwykłych obywateli pozostają kredyty w złotówkach. Tutaj warunkiem, oczywiście w zależności od wybranego od nas banku, jest otrzymywanie przychodów rzędu pięciu tysięcy złotych. Jak widać, kwoty te w bardzo, ale to bardzo znaczący sposób się od siebie różnią.

Kto dostanie kredyt w euro

Jak wiadomo, życie na kredyt stało się obecnie w Polsce prawdziwym standardem. Kredyty bierzemy właściwie na wszystko. Na samochód, na dom. Trzeba wiedzieć, że ostatnimi czasy naprawdę bardzo, ale to bardzo dużo na popularnością zyskały kredyty w obcych walutach. Największe zapotrzebowanie było na kredyty w euro. Trzeba jednak wiedzieć, że mimo iż kredyty hipoteczne w obcych walutach należą do najlepiej spłacanych przez Polaków kredytów w ogóle banki już nie tak chętnie je dają. Akcja kredytowa w obcych walutach została znacząco ograniczona. Co to spowodowało? Ano przede wszystkie to, ze coraz mniej osób może się o kredyt w euro ubiegać. Jak to wygląda na dzień dzisiejszy? Jakie warunki stawiają nam banki, żebyśmy byli w stanie podjąć to zobowiązanie? Najważniejszym warunkiem jest oczywiście nasza zdolność kredytowa. Chodzi po prostu o nasz dochód. Jeszcze do niedawna kredyty w obcych walutach były dostępne nawet dla przeciętnie zarabiających obywateli. Dzisiaj ta sytuacja znacząco się zmieniła. W jaki sposób? Ano w taki że osoba, która chcę się o kredyt ubiegać musi mieć zarobki średni dwunastu do piętnastu tysięcy miesięcznie. Wydawać by się więc mogło, że banki zezwalają obecnie na tego typu kredyty tylko osobom, które ich w gruncie rzeczy nie potrzebują. Polacy zarabiają średnio około czterech, pięciu tysięcy złotych miesięcznie. Kredyt w euro stał się kredytem wyłącznie dla wąskiej liczby osób.

Kredyt na działalność gospodarczą

Coraz więcej osób marzy o tym, zęby mieć swoją własną firmę. Problem jednak bardzo szybko się zaczyna, bowiem większość osób nie ma odpowiedniej sumy pieniędzy. Co więc możemy zrobić? Tutaj rozwiązaniem będzie oczywiście nic innego jak tylko kredyt na rozpoczęcie działalności firm albo taki, który pomaga w rozwoju firmom nowopowstałym. Trzeba wiedzieć, że aby otrzymać taki kredyt będziemy musieli koniecznie spędzić określone warunki. Oczywiście, dużo będzie tutaj zależało od samej placówki. W niektórych konieczne będzie zabezpieczenie, w innych nie. Jeśli nie mamy zabezpieczenia to trzeba pamiętać o tym, że kwota kredytu będzie niższa, zazwyczaj jest to dziesięć tysięcy złotych. Kwota wzrasta, jeśli możemy w jakiś sposób zabezpieczyć kredyt. Wtedy możemy otrzymać nawet trzydzieści tysięcy złotych. Kolejny krok to dostarczenie do banku dokumentu o posiadanej zdolności kredytowej. Musimy więc mieć dokument, który będzie pokazywał wysokość przychodów miesięcznych pozyskiwanych przez naszą firmę. W przypadków zupełnie nowych firm takie zaświadczenie jest po prostu niemożliwe do przyniesienia, więc blokowane jest możliwość otrzymania kredytu. Banki w wielu przypadkach stawiają warunek stażu. Tylko firma, która działa na rynku dłużej niż rok będzie miała możliwość ubiegania się o takowy kredyt. Niektóre placówki wymagają stażu jeszcze dłuższego, ma on trwać dwa lata. Dlatego też patrzy na oferty rożnych banków.